Phoenixfix 3

Ešte bezpečnejšie a pohodlnejšie
Gruppe1

Autosedačka kategórie pre vek 9 mesiacov až 4 roky, pre váhu od 9 do 18 kg 

Novinka roku 2016, Kiddy Phoenixfix 3, nadväzuje na úspechy svojich predchodcov: Kiddy Infinity pro (víťaz testu 2007), Kiddy Energy pro (víťaz testu 2009), a Kiddy Phoenxfix Pro 2 (víťaz testu 2013). Kiddy predstavuje ešte bezpečnejšiu a ešte pohodlnejšiu autosedačku v kategórii 9-18kg - Kiddy Phoenixfix 3. Táto novinka je výsledkom dlhoročných skúseností a inovatívneho vývoja vynikajúcich autosedačiek Kiddy. Nová úroveň bezpečnosti je zaistená novou isofixovou bázou a prepracovaným ochranným pultíkom ktorý nielenže chráni pri čelnom náraze pomocou preslávenej originálnej bezpečnostnej pultíkovej technológie, Kiddy ale tiež vyhovuje bezpečnostnej certifikácii podľa dodatku 7 ECE 44/04. Okrem toho, prvýkrát v tejto kategórii je aplikovaný aj Kiddy Absorber Nárazu. Nová Isofixová báza umožňuje zväčšiť rozsah nastavenia sklonu opierky chrbta a možnosť posunutia sedačky pre lepšie využitie priestoru na zadnom sedadle.


Nová Isofixová báza!

Nové konektory IsofixuPrechod na novú isofixovou bázu predstavuje inováciu najvyššieho stupňa. Nové Isofixové konektory sú otočné, majú predĺžený rozsah nastavenia, a doposiaľ nevídanú možnosť posunutia konektorov. Báza, v ktorej je umiestnený mechanizmus konektorov, je o 1,5 cm nižšia, čo znižuje ťažisko dieťaťa. Otočné konektory sa ľahšie upevňujú do hákov Isofixu, ktoré sú skryté medzi podsedákom a operadlom sedadla vo vozidle. Predĺžený rozsah nastavenia zlepšuje možnosti polohovania, a dieťa tak v sedačke môže cestovať v skoro ležiacej polohe počas dlhých ciest. Rozpätie pohybu konektorov zvyšuje bezpečnosť v prípade bočného nárazu a uľahčuje upevnenie sedačky vo vozidle.

Vhodné pre vozidlo s Isofix-systémom aj bez neho

S Isofixom alebo bez, Kiddy Phoenxfix 3 vo vozidle vždy ľahko upevníte. Ak je vozidlo vybavené Isofixom, nastavte si konektory do vhodnej polohy a zacvaknite ich na háky Isofixu vozidla. Potom pretiahnite obe časti pásu (diagonálne i stehenné) vozidla cez úchytky pultíku. V prípade, že vozidlo nie je vybavené Isofixom, upevníte sedačku len pásmi.


Nový originálny pultík od Kiddy

Nový ochranný pultík

Kiddy Phoenixfix 3 bola certifikáciou schválená nezávislou porotou podľa najnovšej normy ECE 44/04 dodatok 7, ktorá zahŕňa aj rozšírený Rollover test. Tento výsledok bol dosiahnutý vďaka inovácii ochranného pultíka. Pultík má vylepšený tvar a dieťa má viac miesta v oblasti bruška. Stále však platí, že pri prípadnej nehode sa dieťa zvinie cez polstrovaný ochranný pultík. Tento pohyb a polstrovanie pultíka znižujú silu, ktorej je dieťa vystavené. Rodičia tu môžu len máločo urobiť zle: Detské sedačky s ochranným pultíkom sú jednoduché na ovládanie. Dieťa vložíte do sedačky, ochranný pultík upevníte a je hotovo. Naproti tomu vnútorné pásy tiež nie sú komplikované, ale musia byť správne a pevne utiahnuté, aby dieťa bezpečne sedelo. Rodičia ich však často nechávajú príliš voľné.

 


Kiddy Shock Absorbér

Kiddy Shock Absorber

Jedinečný bezpečnostný prvok, Kiddy Shock Absorbér (KSA), nájdete prvýkrát aj u autosedačky pre deti od 9 do 18 kg. Jeho účinok spočíva v absorpcii časti energie nárazu z pásov vozidla a chráni tak Vaše dieťa pred vysokým zaťažením. Druhá generácia KSA je tvorená materiálom s ešte vyššou schopnosťou absorpcie energie.

 

 


Phoenixfix 3 rastie s dieťaťom

Roste s dítětem

Za tri roky, čo budete používať Phoenixfix 3, vyrastie Vaše dieťa o cca 30 cm. Phoenixfix 3 je na túto zmenu pripravený. Nastaviteľná opierka hlavičky, predlžovací podsedák a k tomu, výšku sedu regulujúci vankúšik, prinášajú inde nevídané možnosti prispôsobenia autosedačky Vášmu dieťaťu. Oproti predchádzajúcemu modelu má Phoenixfix 3 o päť centimetrov širší podsedák a dieťa má tak oveľa viac miesta. V období od 9-tich do 18-tich mesiacov využijete možnosti nastavenia výšky sedu pomocou odnímateľného vankúšika.

Podsedák je tiež možné predĺžiť do 4 nastavení. Najviac túto možnosť využijete nazačiatku, kedy spolu s vylepšeným polohovaním opierky chrbta, bude dieťa, v závislosti na možnostiach vozidla, môcť v sedačke prakticky ležať.

Opierka hlavičky je výškovo nastaviteľná do 5-tich polôh a ponúka tak, maximálne prispôsobenie sedačky individuálnej výške Vášho dieťaťa.


Poťah s 3D sieťou

3D-sit

3D sieť odvádzajúca vlhkosť je použitá na exponovaných miestach opierky chrbta, podsedáku, pultíku a vnútornej vložky. Vysoká priepustnosť vzduchu zaisťuje materiálu, a tak aj celej sedačke, dobrú priedušnosť a tým znižuje teplotu a odvádza vlhkosť. Dieťa sa tak v letných mesiacoch menej potí a mikroklíma v sedačke je mu príjemnejšia. Vypracovanie a vysoká kvalita poťahu, sedačku na prvý pohľad odlišuje od bežnej ponuky.

Z čisto praktického hľadiska je dôležité, že poťah veľmi ľahko dáte dolu zo sedačky a dá sa prať ručne pri teplote 30°C. Môžete ho tak udržať dlho ako nový.


Technické údaje

TechnickeDetaily2Kde zakúpiť:

oznam autorizovaných a zaškolených predajcov Kiddy nájdete tu, V prípade, že sa nenachádzajú vo Vašej blízkost, môžete zvoliť aj náš e-shop www.babystore.cz